Οι μαθητές του σχολείου μας, λίγο πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, εκκλησιάστηκαν στον Ι. Ναό του Αγ. Γεωργίου της ενορίας μας, συνοδευόμενοι από τους καθηγητές τους.

Συγχρόνως έδειξαν το κοινωνικό τους πρόσωπο, αφού συγκέντρωσαν τα «παλιά» τους παιχνίδια για όσα παιδιά της ενορίας μας τα έχουν ανάγκη αλλά και τρόφιμα για τις οικογένειες που τα χρειάζονται τις γιορτινές τούτες μέρες.
Μία πράξη αλληλεγγύης που κάθε χρόνο πραγματοποιούν οι μαθητές του 13ου Λυκείου με την βοήθεια της Θεολόγου κας Πατσούδη Ελένης, συνδράμοντας έτσι όσο μπορούν στο φιλανθρωπικό έργο της ενορίας μας και στηρίζοντας με τον δικό τους τρόπο τους συνανθρώπους μας που δοκιμάζονται από οικονομικές αντιξοότητες. Η χαρά είναι δικαίωμα και υποχρέωση όλων μας. Καλά Χριστούγεννα!