“Αγαπητέ Apostolos Mokas,Συγχαρητήρια! Το σχολείο σας βραβεύθηκε με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για την τελειότητα της εργασίας σας στο έργο eTwinning “EU-ROBOTIC – STEM”. Αυτό σημαίνει πως η εργασία σας, η εργασία των μαθητών και του σχολείου σας έχει αναγνωριστεί στο υψηλότερο Ευρωπαϊκό επίπεδο.Σαν αποτέλεσμα, θα λάβετε ένα πιστοποιητικό το οποίο μπορείτε να επισυνάψετε στην ιστοσελίδα σας και να το εκθέσετε σε μία περίοπτη θέση στο σχολείο σας. Επίσης, το έργο σας θα εμφανιστεί σε έναν ειδικό χώρο της Ευρωπαϊκής Διαδικτυακής Πύλης στο www.etwinning.net.“Την προηγούμενη σχολική χρονιά, συμμετείχαμε σε πρόγραμμα e-twinning με μια ομάδα μαθητών, οι οποίοι στην πορεία ονομάστηκαν Robo-Techs. Το θέμα μας ήταν η ρομποτική και το STEM, οι μαθητές έδειξαν απίστευτο κέφι, φαντασία, δημιουργικότητα, συναρμολόγησαν μια ρομποτική κατασκευή, την προγραμμάτισαν, έκαναν παρουσίαση στο 8ο φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας και στο τέλος της χρονιάς, μέσω τηλεδιάσκεψης που έστησαν οι ίδιοι, συνομίλησαν και γνωρίστηκαν με τους μαθητές των σχολείων – εταίρων μας. Ο Γιώργος, ο Αντώνης, ο Αχιλλέας, ο Νίκος, ο Δημήτρης και πολλοί άλλοι μαθητές, άλλος περισσότερο κι άλλος λιγότερο, με τον ζήλο τους τράβηξαν κι εμένα στο ταξίδι αυτό. Τους ευχαριστώ και ελπίζω να καταφέρουμε κάτι αντίστοιχο και φέτος.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.