Στο πλαίσιο της δράσης «Σχέσεις μεταξύ των μαθητών» που υλοποιεί το σχολείο μας πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024 εκδήλωση με θέμα «Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμός».

Η εισήγηση πραγματοποιήθηκε από την ψυχολόγο της οργάνωσης «Χαμόγελο του Παιδιού» κ. Βλόστου Στέλλα, στους μαθητές της Α τάξης. Οι μαθητές χωρίστηκαν σε δύο ομάδες. Η κάθε εισήγηση είχε διάρκεια 2 ωρών. Αρχικά έγινε μια παρουσίαση του έργου του Χαμόγελου σε σχέση με την βία και δόθηκαν σχετικές πληροφορίες στους μαθητές. Στην συνέχεια με διαδραστικό τρόπο παρουσιάστηκαν περιστατικά βίας με πρωταγωνιστές εφήβους και ακολούθησε συζήτηση.

Ευχαριστούμε πολύ το «Χαμόγελο του Παιδιού» και την κ. Βλόστου Στυλιανή που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας