Την Δευτέρα 12/2/24 μαθητές της κατεύθυνσης Υγείας του σχολείου μας, επισκέφτηκαν την Ιατρική Σχολή Λάρισας. Είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για την σύντομη ιστορία της σχολής, τις προοπτικές ενός υποψήφιου Πανελλαδικών για την επιλογή τόσο της Ιατρικής σχολής όσο και των παραϊατρικων επαγγελμάτων, να λύσουν τις απορίες τους από τον πρόεδρο του τμήματος για την ενδεχόμενη επιλογή της σχολής, να δουν από κοντά εργαστήρια της σχολής και να ενημερωθούν για την λειτουργία τους. Επισκέφτηκαν το Μουσείο της σχολής, την βιβλιοθήκη της και πήραν μαθήματα πρώτων βοηθειών (κάρπα) από αναισθησιολόγο. Τα ευχαριστημένα πρόσωπα των μαθητών μας ήταν απόδειξη της επιτυχημένης επίσκεψης, που μπορεί να αποτελέσει οδηγό για την επαγγελματική τους σταδιοδρομία!!