Στα πλαίσια της Πανελλήνιας βιβλιο-γιορτής ” Χάρισε ένα βιβλίο, δυνάμωσε το φως”, το 13ο ΓΕΛ Λάρισας οργάνωσε μια εκδήλωση προσφοράς και συγκέντρωσης βιβλίων στη βιβλιοθήκη του σχολείου. Η ανταπόκριση τόσο από τους μαθητές όσο και από την τοπική κοινωνία ήταν πολύ μεγάλη. Ευχαριστούμε πολύ την πρόεδρο του τρίτου δημοτικού διαμερίσματος Λάρισας Ειρήνη Χατζούλη, τον πρόεδρο του ΠΟΚΕΛ Λάρισας Αργύρη Γιουρούκη καθώς και τους κατοίκους της περιοχής, όπως και τους μαθητές μας που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας.

Τέλος την εκδήλωση πλαισίωσε με μια όμορφη δράση φιλαναγνωσίας και δημιουργικής γραφής η φιλόλογος – λογοτέχνης Ολυμπία Τσικαρδάνη, η οποία πρόσφερε στη βιβλιοθήκη μας τις συλλογές διηγημάτων και ποιημάτων της. Σας ευχαριστούμε όλους και ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένη η Καινούρια Χρονιά, γεμάτη υγεία, ευτυχία και πρόοδο!