Η μαθήτρια της Β’ τάξης του σχολείου μας, Άννα Χαρατσίδη, κατέκτησε την πρώτη θέση στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες ρυθμικής γυμναστικής, στην κορδέλα! Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν πέρυσι στην Θεσσαλονίκη, στο Εθνικό Γυμναστήριο Μίκρας, την Δευτέρα 24 Απριλίου 2017.

Η Άννα πήρε την πρώτη θέση έχοντας την καλύτερη επίδοση ανάμεσα σε 22 συναθλήτριές της από όλη την Ελλάδα. Εκτός από τους σχολικούς αγώνες, κέρδισε την πρώτη θέση και στο πανελλήνιο πρωτάθλημα γυναικών, στο ίδιο αγώνισμα. Για την μεγάλη της επιτυχία, βραβεύτηκε από τον δήμαρχο Λαρισαίων κ. Καλογιάννη, μαζί με όλους τους Λαρισαίους αθλητές που διακρίθηκαν το 2017,  σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Χατζηγιάννειο πνευματικό κέντρο την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2018.

Για την μεγάλη της επιτυχία, που τιμά το σχολείο μας, την συγχαίρουμε και της ευχόμαστε καλή πρόοδο και πάντα επιτυχίες!

Αποτελέσματα αγώνων 2016-17