Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του σχολείου μας η γιορτή για την επέτειο του ‘ΟΧΙ’.

Την γιορτή επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες κα Ντατζοπούλου Φωτεινή ΠΕ03 και Ντούρου Αντωνία ΠΕ06 και συμμετείχε πλήθος μαθητών με διάφορους ρόλους.

Πιο χαρακτηριστικό σημείο ήταν το θεατρικό που έγραψε ο μαθητής της Γ’ τάξης Κωνσταντίνος Σουλιώτης και σκηνοθέτησε ο μαθητής της Γ’ τάξης Ανδρέας Σωτηρούλης. Οι ηθοποιοί που το απέδωσαν αλλά και οι θεατές το απόλαυσαν ιδιαιτέρως, καθώς μας έβαλε όλους στο κλίμα εκείνης της εποχής με γλαφυρό τρόπο.

Δόθηκαν επίσης τα αριστεία και βραβεία στους μαθητές για την επίδοσή τους την περσινή χρονιά, ενώ η διευθύντρια κα Κουφογιάννη παρέδωσε την σημαία στον σημαιοφόρο Βασίλη Λέτσικα, μαθητή της Γ’ τάξης.

Αφηγήτρια της γιορτής η μαθήτρια της Γ’ τάξης Χριστίνα Παπαβασιλείου και φωτογράφος  ο μαθητής της Β’ τάξης Σταύρος Παπαγεωργίου.