Στο σχολείο μας σήμερα, Δευτέρα 02/10/2017 πραγματοποιήθηκαν ποικίλες αθλητικές αλλά και καλλιτεχνικές δράσεις, στα πλαίσια της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού.

Οι μαθητές όλων των τάξεων, υπό την καθοδήγηση της γυμνάστριας κας Τριανταφύλλου έπαιξαν ποδόσφαιρο, βόλεϊ, μπάσκετ στον αύλειο χώρο αλλά και στο κλειστό γυμναστήριο. Έφτιαξαν μικρές ομάδες και αντιμετώπισαν συμμαθητές τους αλλά και συνομίλικους μαθητές του γειτονικού ΕΠΑΛ, διοργανώνοντας αυτοσχέδια τουρνουά.

Ταυτόχρονα μια μικρή ομάδα μαθητών, με την βοήθεια και την καθοδήγηση της κας Πατσούδη και της κας Χατζηνικολούλη συγκέντρωσαν υλικό και έφτιαξαν δύο πολύ όμορφα κολάζ με αθλητικό θέμα.

Στο τέλος της ημέρας, μαθητές και καθηγητές και των δύο σχολείων, μαζεύτηκαν στο προαύλειο και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς από όλη την Ελλάδα, κλείνοντας με χαρούμενο τρόπο μια πολύ δημιουργική αθλητική ημέρα.