Την Κυριακή 27 Μαρτίου 2016, ομάδα μαθητών και καθηγητών του σχολείου μας, συμμετείχε στον φιλανθρωπικό αγώνα δρόμου Run Greece Λάρισας, στην απόσταση των 5 χλμ.

Μαζί με χιλιάδες άλλους συμπολίτες μας, τρέξαμε υπό βροχή διασχίζοντας ένα μεγάλο κομμάτι της πόλης μας, για έναν πολύ καλό φιλανθρωπικό σκοπό. Μαθητές και καθηγητές συμμετείχαμε ως ομάδα, εκπροσωπώντας επάξια το σχολείο μας και αναδεικνύοντας το πνεύμα της ευγενούς άμιλλας και της ομαδικότητας εκτός των στενών πλαισίων μιας σχολικής αίθουσας.

run_greece_03

Ιδιαίτερη μνεία πρέπει να κάνουμε στον μαθητή της Α’ τάξης Βασίλη Κουτσούκη, ο οποίος ως αθλητής του στίβου που είναι τερμάτισε στην 15 θέση της συνολικής κατάταξης, κάνοντας έναν εξαιρετικό χρόνο. Όλοι οι υπόλοιποι κινηθήκαμε σε πιο μέτρια επίπεδα, παρόλα αυτά το διασκεδάσαμε και καταφέραμε όλοι να τερματίσουμε!run_greece_02Δείτε τα αποτελέσματα εδώ :